Takime ndaras të Mogherinit dhe kryeministrave Mustafa e Vuçiq

0

Nga Brukseli mësohet se kryeministri Isa Mustafa është takuar ndarazi me shefen e politikës së jashtme Mogherini dhe me Johannes Hahn komisionerin e çeshtjeve të zgjerimit dhe fqinjësisë.Mogherini parashihet të takohet ndarazi edhe me kryeministrin serb  Aleksander Vuçiq.Takimi i përbashkët i dy kryeministrave dhe perfaqësueses së BE-së Mogherini pritet të ndodhë në orën 20.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here