SUPER-KOMPJUTERI 2 MIJË DOLLARËSH I DARDAN SEJDIUT

0

Nënkryetari i Prishtinës, Dardan Sejdiu është përkujdesur që zyrën e tij në Komunë ta pajisë me një super-kompjuter. Gjatë një emisioni të realizuar nga RTK-ja ku flitej për problemet në Trafikun Urban, shihej në sfond një kompjuter i bardh i kompanisë Apple.
Pas një hulumtimi të shkurtër në internet, mësuam së bëhet fjalë për modelin Apple iMac Reina 5K display – 27 inç LED.
Ky lloj i kompjuterit kushton hiç më pak se 2 mijë e 149 dollarë.
Dhe nëse kemi parasysh se kriteret për furnizim me kompjuterë përcaktojnë ofertat me çmim më të lirë, atëherë ky është luks me paratë e popullit. /Indeksonline/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here