Spanjolli pritet të largohet nga Chelsea

Barcelona po e konsideron transferimin e Alvaro Moratas në formë të huazimit për pjesën e mbetur të stinorit, transmeton Gazeta Express.

Sulmuesi pritet të largohet nga “Stamford Bridge” gjatë këtij dimri, ku agjenti i tij aktualisht është në bisedime me Sevillan dhe Atletico Madridit, për të interesim ka shfaqur edhe Milani.

Ndërsa Barcelona është skuadra e fundit që po interesohet për spanjollin, dhe me rast se bëhet ky transferim, atëherë fansat e Realit do të zemërohen, pasi Morata ka qenë pjesë e madrilenëve në të kaluarën.

Morata ishte pjesë e Real Madridit për pesë stinore, ku ka shënuar 31 gola në 95 paraqitje në të gjitha garat.

26-vjeçari në këtë stinor ka shënuar 9 gola në 24 paraqitjet me fanellën blu.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here