Sulm terrorist në Uashington? Bllokohen rrugët e kryeqytetit amerikan! (Foto/Video)

0
Në Uashington, një person i armatosur ka hapur zjarr në zonën Navy Yard, selia administrative e Marinës Amerikane. I gjithë kompleksi i ndërtesave në një hapësirë prej 16 hektarësh është rrethuar nga policia dhe të gjitha rrugët janë mbyllur.
Disa media raporton se nuk pati sulm fare. Policia ka gjetur personin i cili e ka raportuar sulmin dhe po e interviston atë, transmeton lajmi.net.Kompleksi i Marinës ende është i bllokuar, dhe po vazhdon evakuimi i të punësuarve.

Dy vjet më parë, baza ishte teatër i të shtënave të zjarrit, ku mbetën të vrarë 13 persona. Policia ka nisur kërkimin për autorin e mundshëm të ngjarjes. (lajmi.net)

1

https://www.youtube.com/watch?v=l7OqoSRU8PA

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here