Sulm terrorist në Tunizi,27 turistë të vrarë (foto shokuese +18)

0

27 persona janë vrarë sot në Tunizi.Një person i armatosur ka hyrë në një hotel të qytetit Sousse në jug të Tunizisë.Kryesisht në hotel ndodheshin pushues turistë të vendeve të jashtme.

Sipas njoftimeve të një politikane tuniziane Karima Souid në mesin e të vrarëve ka gjerman,belg,anglez,rus.

Sipas zëdhënësit të ministrisë së punëve të brendëshme Mohamed Ali Aroui tha se “një person i armatosur është infiltruar përmbrapa hotelit dhe ka hapur zjarrë në turistët e hotelit”,njofton AFP dhe transmeton portali Online.

Për momentin zyrtarisht,sipas zëdhënësit të Mohamed Ali Aroui,nuk mund të konstatohet identiteti i personave të vrarë gjatë këtij sulmi terrorist./Online

375820113_B975914996Z.1_20150626170044_000_GA44OLFK0.1-0

1120219490_B975914996Z.1_20150626170044_000_GA44OLBLQ.1-0

1140197926_B975914996Z.1_20150626170047_000_GET4OMI5B.1-0

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here