Sulm terrorist në kryeqytetin tunizien:17 turist të vdekur dhe 2 terroristët

0

Qindra turist ndodheshin në muzeun “Bardo”kur dy njerëz të armatosur me kallashnikov hynë brenda dhe shtijnë në drejtim të tyre.Menjëherë u urdhërua evakuimi dhe ndërhynë forcat antiterroriste tuniziane.Bilanci i viktimave është i rëndë.Dy terroristët u vranë,ndërsa nga ana e turistëve 17 u vranë:polak,italian,spanjoll, gjerman dhe francez.Televizioni tunizien tranmetoi skenat direkt të evakuimit të turistëve.Në ndërkohë u sigurua edhe Parlamenti tunizien që ndodhet afër muzeut.Gjendja tani është nën kontroll,njofton zëdhënësi i ministrisë së punëve të brendëshme Mohamed Ali Aroui./ONLINE/

media_l_7568958

media_l_7569028

media_l_7569029

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here