Sulm në Münster të Gjermanisë, 4 persona të vdekur (FOTO)

0

Gjermania është momentalisht nën ethet e një sulmi terrorist.

Mediat gjermane raportojnë që në qytetin Münster një furgon ka shkelur kalimtarët e rastit duke shkaktuar vdekjen dhe plagosjen e disa prej tyre, numër që ende nuk është bërë i ditur, transmeton PortlaliOnline.

Policia dhe ambulancat tashmë kanë vërshuar vendin e ngjarjes, kurse dëshmitarët kanë thënë që në vendngjarje kanë qenë së paku tre persona të vdekur e rreth 30 të lënduar.

Mediat gjermane shkruajnë se sulmuesi është vetëvrarë, çka e rrit bilancin e tragjedisë në 4 viktima. Bëhet me dije se sulmuesi është vetëvrarë me plumb, transmeton PortaliOnline.

Image
Image
Image
Image
Image

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here