Studentët mesazh Bashës dhe Kryemadhit: Mos iu afroni protestës

0

Ka hyrë në ditën e 14 protesta e studentëve. Ashtu siç ishte paralajmëruar edhe më herët, fillimisht atako të grumbullohen përpara fakulteteve dhe më pas do të marshojnë drejt Kryeministrisë për të përsëritur në kor kërkesat e tyre ende të pa plotësuara nga shefi i qeverisë. Studentët vazhdojnë t’i thonë “Jo”, dialogut me Edi Ramën, duke thënë se kërkesat e tyre janë të panegociushme.

Ata bëjnë thirrje që ashtu si ditët e tjerë të gjithë studentët të bojkotojnë mësimin por kanë dhe një mesazh për Bashën e Kryemadhin. “Mos guxoni të afroheni në protestë”.

18 dhjetor 2018 (gazeta-Shqip.com)

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here