Sot shënohet përvjetori i fitores së familjes Jashari ndaj shtetit serb

0

Sot shënohet 27 vjetori i sulmit të parë të forcave kriminale serbe kundër familjes Jashari në Prekaz dhe fitorja e kësaj familjeje ndaj shtetit të Serbisë.

Për të shënuar këtë ditë, nga ora 10:00 do të bëhen homazhe te varrezat e dëshmorëve në Kompleksin Memorial në Prekaz.

Po ashtu nga ora 14:30, në Qendrën e Kulturës në Skenderaj, do të mbahet një koncert.

Ky aktivitet organizohet nën patronatin e kryetarit të Skenderajt, Bekim Jashari, në bashkëveprim me OVL të UÇK-së, si dhe ansambli “Shota” dhe “Drenica”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here