Sot mot me shi

0
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se edhe sot në vendin tonë moti do të jetë me shi.
Sot mbi vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu të intensitetit të dobët deri mesatar.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike mbetet e njëjtë me tendencë të ngritjes graduale.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-7m/s.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here