Sot është përvjetori i rënies së Zahir Pajazitit, Hakif Zenullahut dhe Edmond Hoxhës

0

Më 31 janar të vitit 1997 ranë në pritë në Pestovë të Vushtrrisë heronjtë Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha.

Në përvjetorin e kësaj ngjarjeje sot në Teatrin Kombëtar të Kosovës mbahet akademi për Zahir Pajazitin, Hakif Zejnullahun dhe Edmond Hoxhën.

Akademia mbahet në orën 12:00, në 22 vjetorin e rënies së heronjve.

Akademia mbahet nën përkujdesjen e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit. 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here