Sot 2 të vdekur dhe 195 të infektuar me Covid-19

0

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave të sotne nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 9.537 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 469.857 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 164.290 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Nga 3.730 testime, 195 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 16 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.704.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 1065

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here