Sot 18 vjet, Rexhep Selimi, Mujë Krasniqi, Ilir Konushevci…po sillnin armë nga Shqipëria

0

Rexhep Selimi, aktualisht deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, ka publikuar sot disa fotografi te para 18 vjetëve ku shihet ai dhe disa bashkluftëtarë duke bartur armë nga Shqipëria për në Kosovë. Bashkë me Selimin, i njohur gjatë luftës me nofkën “Dhjetëshi” në këto foto shihen edhe dëshmorët Mujë Krasniqi dhe Ilir Konushevci, Lahi Brahimaj…

 

Ja postimi i Rexhep Selimit:

 

“21- 22 Janar 1998

Tash e 18 vite parë.
Në atë kufi mes shqiptarëve. Armë për luftën bartnim. Luftë na priste.
Në mesin e këtij karvani të Lirisë ishin edhe deshmorët Mujë Krasniqi e Ilir Konushevci.”

Rexha2

Rexha3

Rexha4

Rerxha5

Rexha6

Rexha7

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here