Sonte finalja e madhe e Eurovision 2015

0

Në këto sondazhe Dani me këngën “Im alive” është renditur e para.

Sonte është finalja e madhe e festivalit europian të këngës, “Eurovision 2015”, ku Shqipëria siguroi kualifikimin mes më të mirëve të këtij viti falë performancës së shkëlqyer të këngëtares shkodrane Elhaida Dani, me këngën “I’m Alive”.

Elhaida Dani dhe kënga e saj “I’m Alive” do të mbajnë numrin 26 në këtë finale.
Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovizion Elhaida Dani, po shihet si favorite për të fituar edicionin e këtij viti.

Kështu së paku e kanë nxjerrë disa sondazhe që po bëhen në rrjetet sociale.

Në këto sondazhe Dani me këngën “Im alive” është renditur e para.

Sondazhi i cili është nxjerrë nga Adobe Digital Index është bazuar në algoritmin e kombinuar me rrjetet sociale, shikimet në YouTube dhe ndjekësit në Twitter. KP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here