Sokol Mjacaj: “Mos më vrisni e mos më dhunoni, po dorëzohem”

0

Mësohet se para se të dilte nga vendi ku ishte fshehur Sokol Macjaj ka kërkuar garanci nga ana e efektivëve të Policisë që të mos e vrisnin dhe as të mos ushtronin dhunë ndaj tij. Dy ditë pas vrasjes së turistëve çek në një aksion të nisur nga mbrëmja e së shtunës, Policia ka mundur të arrestojë rreth orës 16:00 të së dielës autorin që ekzekutoi me kallashnikov dy të rinjtë nga brenda makines se tyre. Mjacaj është lindur dhe është banues në fshatin Lotaj të Dukagjinit. Ai u kap në një banesë dy katëshe në fshatin Grudë e Re ku rreth 350 forca te Policisë lokale, FNSH-se, RENEA-s e njësitë snajper e kishin lokalizuar.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here