Sokol Mjacaj është vrasësi i çekëve, ai më herët e kishte mbytë një fëmijë

0

Pesë vjet më parë kur ka qenë vetëm 15 vjeç ai ka kryer një vjedhje në bashkëpunim e për pasojë një fëmijë ka mbetur i vdekur. Gjykata e dënoi në vitin 2010 me pesë vjet burgim, shkruan lajmi.net. Një muaj më parë ai përfundoi dënimin dhe rifitoi lirinë. Por vetëm 30 ditë duket se ka zgjatur ‘liria’ e Sokol Mjacajt. Te premten në mbrëmje ai qëlloi për vdekje dy turistët çekë, për t’i grabitur, shkruan Panorama. Pas 48 orësh, Sokol Mjacaj i ka të numëruara minutat në liri.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here