Skuadrat që u kualifikuan në 16-en e Euro 2020

0

Belgjika dhe Hollanda u kualifikuan në “16” të Euro2020, pas fitoreve të tyre përkatësisht kundër Danimarkës dhe Austrisë.

Belgjika fitoi 2-1 duke vulosur kualifikimin në fazën tjetër, ndërsa Hollanda mundi Austrinë 2-0 dhe gjithashtu shkoi në 16.

Ukraina mundi Maqedoninë Veriore 2-1 dhe arriti fitoren e parë në turne. Një fitore me të cilën ajo mbajti të paprekura shpresat e saj për kualifikim.

Rezultatet dhe renditja e grupeve

Rezultatet e hollësishme të lojërave që janë luajtur deri më tani, renditja e grupeve, por edhe programi i së Premtes (18/6):

Të Premten (18/6) në orën 16:00 Suedia do të luajë Sllovakinë, ndërsa në orën 19:00 është loja mes Kroacisë dhe Republikës Çeke dhe në orën 22:00 ndeshja midis Anglisë dhe Skocisë.

Grupi i parë:

Turqi-Itali 0-3 Uells-Zvicër 1-1

Ndeshja e 2-të:

Turqi-Uells 0-2 Itali-Zvicër 3-0

Renditja:

Itali 6 Uells 4 Zvicër 1 Turqi 0

Grupi i 2-të

Danimarkë-Finlandë 0-1 Belgjikë-Rusi 3-0

Ndeshja e 2-të:

Finlandë-Rusi 0-1 Danimarkë-Belgjikë 1-2

Renditja:

Belgjikë 6 Rusi 3 Finlandë 3 Danimarkë 0

Grupi i 3-të

Austri-Maqedonia Veriore 3-1 Hollandë-Ukrainë 3-2

Ndeshja e 2-të

Ukrainë-Maqedoni 2-1 Hollandë-Austri 2-0

Renditja:

Hollandë 6 Austri 3 Ukrainë 3 Maqedoni Veriore 0

Grupi i 4-t

Angli-Kroaci 1-0 Skoci-Republikë Çeke 0-2

Ndeshja e 2-të

Kroaci-Republikë Çeke (18/6, 19:00) Angli-Skoci (18/6, 22:00)

Renditja:

Republika Çeke 3 Anglia 3 Skocia 0 Kroacia 0

Grupi i 5-të

Poloni-Sllovaki 1-2 Spanjë-Suedi 0-0

Ndeshja e 2-të

Suedi-Sllovaki (18/6, 16:00) Spanjë-Poloni (19/6, 22:00)

Renditja:

Sllovakia 3 Spanjë 1 Suedi 1 Poloni 0

Grupi i 6-të

Hungari-Portugali 0-3 Francë-Gjermani 1-0

Renditja:

Portugalia 3 Franca 3 Gjermania 0 Hungaria 0

Programi të Premten (18/6)

Suedi-Sllovaki (16:00) Kroaci-Republikë Çeke (19:00) Angli-Skoci (22:00)

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here