Skënderbeu humb në Moskë, tifozët rusë thërrasin: ‘Ubij Ubij Shiptara’

0

Skuadra shqiptare Skëndrbeu ka pësuar humbjen e dytë në Europa Ligë pasi u mposht 2:0 nga Lokomotiva e Moskës.  Shqiptarët patën shtatë raste për gol dhe nuk shënuan asnjë gol,
rusët patën tri raste për gol dhe shënuan dy gola. Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Baye Oumar Niasse dhe Samedov.

Tifozët rus kanë brohoritur ‘Ubij Ubij Shiptara. Vrite Vrite Shqiptarin’.

Ndeshja tjetër e grupit H në mes të Beshiktashit dhe Sporting Lisbonës ka përfunduar baras 1:1.

https://www.youtube.com/watch?v=RapP3n6QQjc

https://www.youtube.com/watch?v=vtTdgpe2mno

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here