Skandaloze në “Big Brother 8”:Fatjoni nga Skrapari e quan “Millosheviç” dhe “serb”Veselin nga Prizreni

0

Një episod i rënd ka ndodhur në formatin më të njohur të reality show në Shqipëri “Big Brother 8”. I vetmi banorë nga Kosova, Veseli i cili është nga Prizreni, pasi është ofenduar në mënyra të ndryshme nga banori Fatjoni, është quajtur edhe “serb” e “Millosheviç”.

Veseli nga Prizreni nuk është ndier aspak mirë pasi ka dëgjuar këto fjalë, dhe është tërhequr nga debati dhe ka qëndruar vetëm për disa momente.

Ndërkohë që edhe pse ofendimet dhe fyerjet raciste janë të ndaluara në këto lloj formati, ndaj banorit që quhet Fatjon, producentët e Big Brother Albania 8 nuk është marrë asnjë masë ndëshkuese. Ndërkohë që për të tilla veprime në formatet e tjera nëpër botë, kanë përjashtuar banorët.

Të gjitha këto i kanë bërë publike moderatorët e faqes së Veselit në Facebook.

Ata kanë mbetur të zhgënjyer dhe po kërkojnë me ngulmë përjashtimin e Fatjonit nga gara.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here