Situata në Shkup po përkeqësohet,intervenon policia (video)

0

Forcat e shumta të policisë me forcë sonte shkuan për të shtypur qytetarët të mbledhur përpara ndërtesës së qeverisë.

Një pjesë e të rinjve të maskuar duke u përpjekur për të thyer kordonin policor. Ndërsa policor shtyn njerëzit poshtë bulevardit Ilinden, dhe janë vendosur poashtu në gatishmëri edhe topat me ujë të policisë.


Aktualisht ka ardhur edhe një automjet i ndihmës së shpejtë. Sipas informacioneve jozyrtares të ‘Mkd’ ka disa të plagosur mes tyre edhe fotoreporterë dhe gazetarë./TetovaSot/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here