Siriani dhunon shqiptaren 9 vjeçe në një kamp në Gjermani

0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin Gissen të Gjermanisë, ku një shtetas sirian ka dhunuar një vajzë 9 vjeçare.

Ngjarja ka ndodhur gjatë ditës së sotme në njërin nga kampet ku janë të vendosur rreth 4000 azilkrkues shqiptarë, transmeton Indeksonline.

Personi i cili ka dhunuar vajzën 9 vjeçare ka tentuar gjithashtu ta dhunojë edhe një 7 vjeçar të gjinisë mashkullore, mirëpo në ato momente kanë ndërhyrë disa shqiptarë të cilët më pas e kanë rrahur dhe e kanë therë me thikë sirianin.

Mësohet se siriani gjendet në spital dhe nuk dihet më shumë rreth gjendjes së tij shëndetësore.

Lajmi.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here