Si e kishte bërë Ronaldinho, Lorikun(Canën)Sedrik

0

Lorik Cana ka rrëfyer aventurën te PSG, ku kishte të bënte me shumë yje në ekip.

“Në moshën 18-vjeçarë kam filluar të stërvitem me ekipin e parë të PSG-së. Në atë kohë Parisi kishte yje botërore. Një nga këta ishte dhe Ronaldinho. Sapo kishte fituar kampionatin Botëror. Më kujtohet herën e parë, kur shkova në stërvitje, i tregova dhe emrin tim. Nuk e mbajti mend dhe më thërriste Sedrik. Më vonë, e kuptova që kisha fituar besimin e tyre, kur Ronaldinho filloi të ma thërriste saktë emrin tim. Ishte një eksperiencë e jashtëzakonshme”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here