Shqiptari shënon dy gola kundër Serbisë

0

Mesfushori Dijon Ramaj ka shkëlqyer të enjten me përfaqësuesen U-18 të Gjermanisë.

Ekipi U-18 i Gjermanisë në kuadër të një turneu përgatitor në Izrael fitoi thellë 5:1 ndaj Serbisë. Dy prej golave kundër serbëve i shënoi Ramaj.

Ramaj shënoi golat e parë në ndeshje, në minutat 5 dhe 26. Gjermania e fitoi turneun ku u paraqitën edhe Izraeli e Ukraina.

Ramaj 17-vjeçar është pjesë e U-19 të Stuttgartit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here