Shqiptari nga Kosova shpallet “Hero i Vitit 2018″ në Suedi, shpëtoi 20 fëmijë nga një sulm me thikë

0

Shqiptari nga Kosova, Fidan Bejta, 29 vjeçar u shpall “Heroi i Vitit 2018 në Suedi. Ai i shpëtoi plot 20 fëmijë nga një sulm me thikë.

Teksa fëmijët luanin në një shesh lojërash, një grua i kishte ndjekur ata dhe tentoi t’i godiste me thikë.

Fale ndërhyrjes së Fidanit është bërë i mundur shpëtimi i jetëve të 20 vogëlushëve.

Shqiptari do të nderohet të mërkurën me titullin “Engjëlli i mbrojtës”, nga shteti suedez. Pas ngjarjes heroike, i riu shqiptar mori një mesazh inkurajues nga ylli suedez Zlatan Ibrahimoviqi.

“Ju jeni një hero i vërtetë. Punë e mirë. Të gjithë janë krenarë për ty. Ajo që bëtë nuk është diçka që secili do të guxonte të bënte. Vazhdo të jesh kështu, vetvetja. Na duhen më shumë si ty. Ju ftoj që të vini dhe të më shikoni një lojë live”, deklaroi Ibrahimoviq.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here