Shqiptari i talentuar nga Mirdita kërkon titullin Europian në Kikboks

0

Lajm i mirë për kikboksin shqiptar. Më datë 19 Shkurt sportisti Kristian Prenga do të garojë për titullin Kampion Europe në Tiranë, transmeton Shqiptarja.com.

“Kristian Prenga përveç që ka fituar të gjitha ndeshjet e fundit në Gjermani, Shqipëri dhe Holandë është bërë shembull për rolin e rëndësishëm të sportit në rininë shqiptare për t’iu larguar rrugës dhe veseve të këqija, duke u bërë kampion në arenat ndërkombëtare.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here