Shqiptari Gramoz Kurtaj në ligën e parë të Skocisë

0

Një shqiptar nga Kosova do të luajë në ligën e parë të Skocisë. Ai është Gramoz Kurtaj. Ai këto ditë zyrtarisht ka nënshkruar me FC Hamilton.

Babai i futbollistit, Haxhi Kurti, ka treguar që Gramozi kishte edhe oferta të tjera.  “Gramozi është mesfushor i avancuar, ka luajtur tek Hertha BSC Berlin, Carl Zeis Jena dhe së fundi në Republikën Çeke tek Banik Most”, ka thënë ai.

Gramozi ka lindur në vitin 1991.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here