“Shqiponjat e Medvegjes” bëjnë homazhe te heronjtë e Kosovës

0

Anëtarët e Shoqatës Kulturore e Artistike “Shqiponjat e Medvegjes” kanë bërë homazhe te busti i Zahir Pajazitit në Prishtinë si dhe në Gllogjan te varrezat e dëshmorëve.

Kryetari i Deçanit, Rasim Selmanaj i ka pritur anëtarët e kësaj shoqate, të prirë nga Selmon Rexhepi.

Ata kanë vizituar edhe bustin e heroit Luan Haradinaj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here