Shqipëria U-16 fiton kunder Armenisë

0

Kombetarja U-16 e drejtuar nga trajneri Alban Bushi, ka fituar 1-0  perballe ekipit te Armenise. Ndeshja eshte zhvilluar diten e diele ne stadiumin kombetar “Qemal Stafa” ne oren 10:00. U-16 i ka fituar te dyja ndeshjet e para te turneut “UEFA Development 2015” . Goli i fitores eshte shenuar nga Kevin Llanaj me nje supergoditje nga 40 meter largesi me porten. Diten e djeshme kuqezinjte fituan 3-1 perballe fqinjeve malazez dhe me kete fitore ekipi i drejtuar nga Bushi renditet i pari i turneut. Ndeshja e radhes dhe e fundit per kete turne do te zhvillohet ne daten 5 Maj 2015 ora 10:00 ne stadiumin “Qemal Stafa”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here