Shqipëria në shtatë ndeshje bilanc të hatashëm

0

Nga shtatë ndeshje të luajtura qëkur ka nisur faza eleminatore për Evropianin 2016 të Francës Kombëtarja shqiptare ka arritur katër fitore, dy barazime dhe një humbje, atë në miqësore me Italinë. Mediat e huaja po e lavdërojnë paraqitjen e Kombëtares. Edhe FIFA në renditjen e saj të fundit i ka dhën pozitën e tridhjetë e gjashtë. Shqipëria pothuajse e ka të sigurtë tashmë kualifikimin në Evropian.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here