Shqipëria mposht Bjellorusinë dhe merr kreun e grupit në Ligën e Kombeve

0

Shqipëria ka fituar dhe ka marrë kreun e grupit në Ligën e Kombeve pas fitores ndaj kundërshtarit më të fortë Bjellorusisë.

Mjaftuan tre golat në pjesën e parë për t’i dhënë fitoren kombëtares kuqezi.

Disa minuta më vonë, sulmuesi tjetër Rei Menaj fitoi një 11-metërsh, dhe ishte përsëri Cikalleshi që shkundi rrjetën e portës bjelloruse.

Pas pak erdhi dhe ngushtimi i rezultatit pas golit të Bjellorusisë. Djemtë e Edi Rejas, nuk u mjaftuan me kaq pasi Rei Manaj mendoi për golin e tretë pas një aksioni të mrekullueshëm.

Ndërsa në pjesën e dytë rastet nuk munguan por të vetmit që shënuan një gol ishin bjellorusët.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here