Shqipëria e sfidon kampionin botëror Gjermaninë më 7 maj

0

Kombëtarja shqiptare do ta zhvillojë një ndeshje miqësore me Gjermaninë, pas 14 vjetësh.

Të dyja ekipet do të përballan në një miqësore, që pritet të zhvillohet më 7 maj në “Elbasan Arena”, duke filluar nga ora 18:00, shkruan “Zëri”.

Duke u kthyer të përballjet zyrtare midis dy vendeve, janë 14 të tilla, me takimin e fundit të luajtur më 6 qershor 2001 (0:2 në Tiranë, golat nga Rehmer dhe Ballack).

Bilanci është 13 fitore për Gjermaninë dhe një barazim historik 0-0, më 17 dhjetor 1967 në “Qemal Stafa”, e që solli moskualifikimin e gjermanëve në finalet e Euro 1968.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here