Shqipëria e mposhti Serbinë 3-0 në Austri

0
Ndeshja kthyese mes ekipit shqiptar “SV Albania” dhe atij serb “KE Serbia”, e zhvilluar në Vjënë të Austrisë, ka përfunduar me fitoren e shqiptarëve 3-0. Golashënues të këtij takimi ishin kapiteni Zemri Deari(53 min) dhe dy gola nga Daniel Pretenjaca (53, 90 min).
Kjo është e dyta e herë gjatë këtij sezoni shqiptarët mposhtin Serbinë gjatë këtij sezoni futbollistik në ligën e dytë rajonale të Vjenës.
Për të parë këtë takim ishin mbledhur qindra tifozë shqiptarë. Ashtu si në ndeshjen e kaluar, edhe këtë herë ndeshja u zhvillua e qetë dhe pa ndonjë incident të theksuar.
Kur kanë mbetur vetëm edhe një ndeshje deri në përfundim të kampionatit, “SV Albania” është në rrugë të mbarë për të u shpallur kampion. /albinfo.ch/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here