Shqipëria e kthen rezultatin, e mposhtë Armeninë

0

Shqipëria e ka mposhtur Armeninë në kuadër të eleminatoreve për Evropianin 2016. Kjo pasi Mërgim Mavraj në minutën e 77 dhe Shkëlzen Gashi në minutën e 81 kanë realizuar dy gola. Armenët deri në këtë kohë po fitonin me rezltat 1:0, me golin e shënuar që në minutën e katërt nga Movsisyan Y.. Pothuajse krejt lojën e kanë dominuar shqiptarët. Ndeshja ka ndryshuar sidomos kur në lojë është inkuadruar Ermir Lenjani, i cili ka bërë që armenët të ndëshkohen edhe me karton të kuq. Arbitri nuk e fali lojtarin Hambardzumyan H. pas një ndërhyrje ndaj Lenjanit.

11080249_695765220534760_655919076_n

 

11104012_695766257201323_483223594_n

 

11084448_695766143868001_860592358_n

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here