Shpërthim afër një shkolle në Turqi, ka edhe të vdekur VIDEO

0

Në mjediset e shkollës 9 vjeçare “Eyüp Gökçeimam” ka patur një shpërthim, ku mësohet se shkaku ka qenë një predhë e cila është dërguar në polici për ekzaminimet e nevojshme nga ekspertët.

Si pasojë e një shpërthimi në një shkollë në qytetin Kilis të Turqisë sipas të dhënave paraprake fillimisht janë plagosur 4 persona, ku më pas njëri prej tyre ka humbur jetën pasi është dërguar në spital, raporton Anadolu Agency (AA), transmeton Portalb.

Sipas informacioneve të marra theksohet se në mjediset e shkollës 9 vjeçare “Eyüp Gökçeimam” ka patur një shpërthim, ku mësohet se shkaku ka qenë një predhë e cila është dërguar në polici për ekzaminimet e nevojshme nga ekspertët.

Sipas të dhënave paraprake mësohet se fillimisht janë plagosur 4 persona, ku njëri prej tyre nxënës të cilët janë dërguar nga ekipet e shërbimeve emergjente 112 në spitalin shtetëror Kilis për të marrë mjekimin e duhur. Nga shpërthimi 1 person punonjës në këtë shkollë ka humbur jetën.

Si pasojë e shpërthimit ka patur dëme materiale në shkollë dhe përreth saj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here