Shoferi hedhet në lum me veturë, 2 serbë vdesin, 3 të tjerë lëndohen rëndë

0

GJILAN, 21 SHKURT – Një serb derisa po voziste me veturën e tij në Verbovc të Gjilanit nga pakujdesia e ka humbur kontrollin mbi veturë, ka dalë jashtë rrugës dhe është hedhur në një lum. Zyrtarët për Informim të Policisë së Kosovës kanë bërë me dije sot se si pasojë, nga lëndimet e marra, 2 pasagjerë meshkujë serbë kanë vdekur ndërsa shoferi dhe 2 pasagjerë të tjerë poashtu meshkujë serbë, janë dërguar në Emergjencën e Gjilanit për trajtim të nevojshëm mjekësor.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here