Shembet mbikalimi i këmbësorëve në Washington, disa makina nën rrënoja

0

Një mbikalim për këmbësorë është shembur në rrugën ndërshtetërore 295 në Washington, duke lënë të plagosur disa njerëz dhe bllokuar autostradën në të dyja drejtimet, thanë zyrtarët të mërkurën.

Chris Geldart, ushtrues i detyrës së nënkryetarit të bashkisë për sigurinë publike dhe drejtësinë, u tha gazetarëve se provat paraprake tregojnë se një përplasje që përfshinte automjete të shumta ndodhi gjatë mesditës. Ura doli nga ankorimet e saj.

Hapësira u shemb në Kenilworth Avenue përpara Polk Street NE, DC Fire dhe EMS thanë në një Twitt.

Mbeturinat prej betoni dhe metali janë të shtrirë në gjashtë korsi të autostradës teksa mbikalimi ka rënë edhe mbi disa vetura.

Pesë personat e dërguar në spital kishin lëndime jo-të rënda për jetën.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here