SHBA: Humbin jetën 4 truproja të Hillary Clinton

0
Hillary Rodham Clinton speaks to the reporters at United Nations headquarters, Tuesday, March 10, 2015. Clinton conceded that she should have used a government email to conduct business as secretary of state, saying her decision was simply a matter of "convenience." (AP Photo/Seth Wenig)

Katër agjentë të shërbimeve sekrete në Shtetet e Bashkuara, përgjegjës për sigurinë e ish-sekretares së Shtetit Hillary Clinton, kanë humbur jetën në një aksident rrugor.

Lajmin e bëjnë të ditur mediat amerikane, sipas të cilave bëhet fjalë për dy agjentë meshkuj dhe dy femra.

Sipas burimeve, ata po udhëtonin me makinë gjatë një stuhije dëbore, kur papritur një automjet u ka dalë përpara duke u prerë rrugën.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here