Shaqiri te Schalke për 16 milionë euro

0

Schalke sipas të gjitha gjasav do të jetë klubi i ri i Xherdan Shaqirit. Ai pas gjashtë muajsh pritet të largohet nga Interi. Trajneri Roberto Mancini ia ka bërë të qartë se nuk është në planet e tij dhe se duhet të gjej skuadër të re. Premium Sport shkruan se Shaqiri është i gatshëm që të thotë po për ofertën e Schalkes dhe të kthehet sërish në Bundesliga. Oferta e Schalkes për Shaqirin është 16 milionë euro, shifër kjo që pritet të pranohet edhe nga zyrtarët e Interit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here