Shaqiri: Babai ishte punëtor rrugësh, ka punuar shumë për familjen…

0

Anësori shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri ishte i ftuar në rubrikën “What’s In a Photo” dhe përmes fotografive ka folur për të kaluarën e tij dhe për vështirësitë e familjes në Kosovë.

Derisa shihte fotografinë e familjes, Shaqiri ka thënë se familja është gjëja më e rëndësishme në botë për të.

“Prindërit kanë punuar shumë. Babai ishte punëtor rrugësh. Ka punuar shumë për familjen. Është përkujdesur edhe për familjen tonë në Kosovë që ishte shumë e varfër. Prandaj jam shumë krenar”, ka thënë Shaqiri.

Liverpool FC@LFC

❤️
💪
😂

Family pride
Never skipping leg day
Learning to pose from an early age

After a match-winning impact against #MUFC, delve deeper into the mindset of @XS_11official with @WesternUnion‘s ‘What’s In a Photo’… #WULFC2:32 PM – Dec 19, 2018

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here