Serbit të Zveçanit i gjindet një automatik pa municion

0

 

Në fshatin Banjskë të Zveçanit me urdhër të Gjykatës Themelore në Mitrovicë nga policia është bastisur shtëpia e një qytetari serb. Në shtëpi sipas njoftimit të Policisë së Kosovës është gjetur dhe konfiskuar një pushkë automatike pa karikator dhe pa municion. Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here