Serbët ankohen për gjyqtarin e ndeshjes me Shqipërinë

0
Akoma pa filluar ndeshja Shqipëri – Serbi, mediet serbe kanë filluar të ankohen për gjyqtarin e takimit Nicola Rizzoli.
 Mediumet serbe shkruajnë se Rizzoli është nga Italia, prej nga vije edhe përzgjedhësi i Shqipërisë Gianni De Biasi, andaj ato frikësohen se gjyqtari mund t’u ndihmojë ‘kuqezinjve’,gjatë ndeshjes, shkruan Zëri.

Mirëpo, reprezentuesi me përvojë serb, Dusan Tadiç beson në profesionalizmin e Rizzolit.

“Ai më ka referuar mua në Europa League dhe është një gjyqtar i mirë, kështu që nuk besoj se do të ndikojë në favor të Shqipërisë vetëm pse Shqipëria udhëhiqet nga një bashkëkombës i tij”, ka thënë lojtari i Southampton.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here