Sali Berisha publikon një letër të qytetarit që iu ankua për Policinë

0

Deputeti i Partisë Demokratike Sali Berisha ka prezantuar letrën e një qytetari që ia ka dërguar, ku flet se si e kanë keqtrajtuar Policia e shtetit së bashku me një person tjetër.

“Qytetari dixhital denoncon oficerin e policise qe vendos gjoba se bashku me nje delinkuent!! sb

“Pershendetje z Berisha Ju lutem dua te mbetem anonim ky ne foto ne krah te djathet eshte nje officer policie ndersa ky tjetri eshte nje njeri me shum precedente penale dhe te dy keta jan te perfshir ne shum gjobvenie dhe ne shum ngjarje ne tiran. Une qe po ju shkruaj jam nje viktima e ketyre me kan vendosur gjob pas gjobes dhe me dhunuan. Pasi i denoncova oficerin e pezulluan nje jav nga puna por babai vet eshte I partis dhe e futen prap ne pun. Ate tjetrin e nxoren ne kerkim po edhe ate prap e hoqen nga kerkimi. Oficeri Giljon Lame me ka dhunuar me armen e punes madje me ka gjuajtur ne fytyre me pistoleten e punes. Kjo eshte policia qe ne duam thot z.minister ku nje oficer policie me armen qe i ka dhe shteti dhunon dhe vendos gjoba Bashk me personin tjetr I quajtur Aldo Gusmari. Kjo eshte policia ketit shteti ku ne vend tna mbroj na vendos gjoba.”. ka shkruar Berisha në Facebook. 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here