Rusia konfirmon prezencë të satelitëve “spiun” në qiellin e saj

0

Rusia ka zbuluar prezencën e shumë satelitëve të spiunazhit në qiellin e saj.Ky duket se është materiali për të kontrolluar dhe ruajtur lëvizjet dhe praninë e ushtrisë dhe armatimit rus nga “armiqtë” e këtij shteti,superfuqi botërore.Këto të dhëna i paraqiti shefi i hapësirës ajrore ruse Oleg Maïdanovitch në një emision dokumentar të së dielës në televizionin “Zvezda”, televizon i kontrolluar nga armata ruse.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here