Rrahje mes serbësh në Mitrovicë

0

Në Mitrovicë dy qytetar serb janë arrestuar për shkak se në gjendje të dehur derisa ishin në një lokal kishin sulmuar fizikisht katër persona të së njëjtës përkatësi etnike. Viktimat janë dërguar për tretman mjekësor dhe sipas mjekëve kanë pësuar lëndime të lehta trupore. Policia e Kosovës ka njoftuar sot se dy sulmuesit pas intervistimit në konsultim me prokurorin janë dërguar në burg.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here