Romët nga Shqipëria rrahen keq mes vete në Pejë

0

Në Pejë për arsye të panjohura janë rrahur në mes veti 7 romë, shtetas të Shqipërisë. Gjatë rrahjes ata mësohet se kanë përdorur shufra metalike dhe gurë. Lëndime të rënda ka pësuar njëri nga romët, i cili është dërguar në QKUK-Prishtinë për tretman mjekësor. Po ashtu lëndime trupore, por më të lehta kanë pësuar edhe 4 romë të tjerë, të cilët poashtu kanë pranuar tretman mjekësor. Katër nga të përmendurit janë arrestuar dhe me urdhër të prokurorit janë dërguar në burg. Tre nga të përfshirët në konfikt janë larguar nga vendi i ngjarjes dhe ende gjenden në arrati.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here