Rita Hajzeraj: “Veprimet e opozitës histerike dhe nxitëse për dhunë”

0

Zëvendësministrja në Qeverinë e Kosovës, Rita Hajzeraj, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në Kuvendin e Kosovës. Ajo i ka quajtur histerike veprimet e opozitës.

“Veprimet histerike të një opozite të lodhtë në vendin tonë,mund të provokojnë situata që atyre nuk do t’u shkojnë për shtati, paramendone opozita thërret militantët e saj kinse e thërret popullin per shpëtimin e kombit, dhe militantët e tyre as 30 vetë në numër u pergjigjen ,prap mburren! ,por nuk e di a kanë menduar kta opozitarë që mund të dalin edge ajo pjesë e popullit,e cila sipas rregullave të demokracisë është shumica dhe parimi i demokracisë e thotë që në demokraci ka të drejtë secili ne fjalën e lirë,demokracia pranon edhe kundërshtinē,por në demokraci vleresohet shumica , që e kanë besu votën e tyre në përkrahje të Kryeministrit legjitim të Republikës së Kosovës,i cili bashk me ata të cilët na kanë ndihmu me maru këtë shtet ,deshëm apo jo ky është realiteti ,SHBA , BE,e shumë përkrahës tjerë,vepron për interesat madhore e që kto interesa rrënjët i kanë thellë,kjo pjesë e shumicës ka dëshirë që rregullat e demokracisë të jetësohen ,por kjo shumicë mund edhe të kundervihet ,(pa dëshiren e Kryeministrit por edhe ata që ne përfaqësojmë kanë emocione ,edhe ata e duan shtetin ,edhe ata idhnohen e kjo sështë mirë pastaj ,se pastaj as vezët e as domatet nuk do t’ju kryejn punë më opozitës,( pushteti me dhunë nuk merret)!”, ka shkruar ajo n; rrjetin social Facebook. 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here