Rifillojnë protestat në Shkup,kërkohet dorëheqja e Qeverisë

0

Demonstruesit në Shkup e filluan protestën e sotme para qeverisë, ku u ndaluan nga kordoni policor në kryqëzimin para ndërtesës së qeverisë.

Ata vazhduan përpara Gjykatës Themelore dhe në fund protestuesit e shprehen pakënaqësinë e tyre para Parlamentit.

Mediat shqip në Maqedoni transmetojnë se para Parlamentit qindra qytetarë kanë kërkuar dorëheqjen e gjithë Qeverisë, e jo vetëm dy ministrave të Gruevskit.

Në protestën e sotme shihej edhe banderola në gjuhën shqipe si dhe flamuj shqiptarë bashkë me ato maqedonas.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here