Rexhep Qosja e Ibrahim Rugova bashkë

0

Historiani Arben Llalla ka publikuar dy fotografi ku Ibrahim Rugova dhe Rexhep Qosja shihen bashkë.

“Foto ekskluzive të Ibrahim Rugovës me Rexhep Qosen bashkë me BESË në SHBA për pavarësinë e Kosovës. Fotot janë bërë në Prill 1990, New Jorki, atëhere kur ish-kongresmeni amerikan me origjinë shqiptare, Dioguardi bashkojë të gjithë shqiptarët në luftën për pavarësinë e Kosovës”, ka shkruar ai.

qosja-rugova1

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here