Receta me hudhër që shëron shumë sëmundje

0

Kjo recetë e lashtë, që thuhet se është gjetur në një manastir në Tibet, është shumë e dobishme për trajtimin e sëmundjeve të shumta. Sidoqoftë, është jashtëzakonisht e fortë, kështu që rekomandohet të përdoret vetëm një herë në 5 vjet. Një tjetër gjë e mrekullueshme për këtë recetë është se hudhra, përbërësi kryesor në të, duhet të jetë e freskët.

Hudhra është baza e këtij ilaçi popullor për shkak të fuqisë së saj për të shëruar shumë sëmundje.

Përbërësit:
350g hudhër
200ml 95% alkool apo rum (në rast se përdorni alkool, sigurohuni që ai të mos përmbajë metanol apo benzalkonium klorid).

Përgatitja:
Qërojeni dhe shtypeni hudhrën. Përzieni atë me alkool dhe vendoseni në një shishe qelqi të sterilizuar. Pas 10 ditësh, kullojeni lëngun. Më pas vendoseni lëngun përsëri në shishe dhe mbajeni në frigorifer për 2 ditë.

Përdorimi:
Kjo përzierje do të ju mjaftojë për 12 ditë. Bëni kujdes që ta pini vetëm një pikë lëng (duke e vendosur në lugë të vogël çaji) para mëngjesit, para drekës dhe dy para darkës.

Përfitimet shëndetësore:
Kjo pije është jashtëzakonisht e fuqishme dhe ndihmon në trajtimin e arteriosklerozës, sëmundjeve të mushkërive, sinuseve, shtypjes së lartë të gjakut, artritit, reumatizmit, gastritit dhe hemorroideve.

Plus, kjo pije është shumë efikase për humbje peshe, përmirësimin e shikimit dhe dëgjimit, si dhe stimulimin e metabolizmit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here