Reagon vëllau i Sami Ukshinit: “Vëllau im dhe as shokët e tij nuk janë arrestuar”

0

Avni Ukshini, vëllau i Sami Ukshinit i njohur si Komandant Sokoli ka demantuar lajmin për arrestimin e vëëlaut të tij dhe shokëve të tjerë të tij nga Policia e Maqedonisë. Ai thotë se një gjë e tillë nuk është e vërtetë. Sipas tij, kjo është një propagandë e qëllimtë dhe e ulët.

REAGIMI

Pasiqe ne shum portale jau demantova genjeshtrat se gjeja se eshte derzu Komandant Sokoli, hakerat maqedon ma sulmun fb tim. Tani me shum perpjekje e riktheva perseri profilin tim te këti Fb.

Un jam bash vellaj i Komonadant Sokolit.

Vllazer shqiptar ky lajm është rren e kullute. Marre duhet me ju ardh portaleve qe bëjn k’so prapaganda.
Shum portale shqiptare jan në shërbin te sllavomaqedonve dhe se jan të paguara për t’ju sherbëjn armiqve me prapaganda të tilla. Pra edhe njëher dua te ju siguroj se Sami Ukshini – Komandant Sokoli, Beg Rizaj dhe Muhamet Krasniqi, nuk jan dorzu por jan të fortë bashkë me te gjith ushtaret e tjerë të UÇK-ja. Ne rradhet e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare gjdo ore po shtohen luftetar vullnetar nga të gjitha viset shqiptare andaj dua ta ceki se UÇK-ja jon e Lavdishme do ta godet fuçishem pa mëshirë shtetin maqedon bashk me strukturat e saja paramilitare deri ne shperberjen e tij. Respekt! Avni Ukshini.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here